Umowy deweloperskie, rezerwacyjne, przyrzeczone:

W ostatnich latach obserwujemy bardzo duży ruch na rynku nieruchomości w Krakowie, jak też w innych miastach Polski. Decyzja o zakupie własnego mieszkania, domu czy działki, nie jest łatwa, gdyż zazwyczaj jej konsekwencje zarówno pozytywne jak i negatywne towarzyszą nam później przez wiele kolejnych lat. Mamy przyjemność obserwować, że coraz więcej osób decydując się na zakup nieruchomości, konsultuje zapisy umowne z prawnikami, co pozwala zaoszczędzić późniejszych rozczarowań czy nieoczekiwanych konsekwencji. Zazwyczaj przy okazji kupna nieruchomości mamy do czynienia z umowami rezerwacyjnymi, umowami deweloperskimi, przedwstępnymi, przyrzeczonymi przenoszącymi własność nieruchomości czy kredytowymi – w sytuacji kiedy środki na zakup nieruchomości pochodzą z kredytu.

Umowy deweloperskie – ryzyka i niebezpieczeństwa

Zwykle w procesie zakupowym, Klienci są pochłonięci emocjami zakupowymi i czasami niestety zdarza im się podpisywać umowy bez ich wcześniejszych konsultacji. Wielu takich Klientów również zwraca się do nas z prośbą o pomoc, ale niestety już na etapie po podpisaniu umowy, kiedy to ich pozycja negocjacyjna jest dużo słabsza, a zdarza się że pewnych konsekwencji nie da się już uniknąć. Dlatego też zanim podejmiecie jedną z najważniejszych decyzji w życiu warto zasięgnąć opinii radcy prawnego i zaoszczędzić sobie późniejszych problemów i rozczarowań. Nasza kancelaria od wielu lat zajmuje się opiniowaniem umów deweloperskich oraz innych związanych z zakupem nieruchomości. Treść jak również objętość umów deweloperskich jest zazwyczaj tak duża, że skutecznie zniechęca Klientów do samodzielnej analizy wraz ze zrozumieniem jej treści.

Korzyści z konsultacji zapisów umów deweloperskich:

Dzięki konsultacji z naszymi prawnikami zrozumiecie niejednokrotnie niejasne zapisy umowne, a zawierając umowę będziecie w pełni świadomi jej treści jak również praw i obowiązków z niej wynikających. Nasi prawnicy mogą również zaproponować zmianę pewnych zapisów umownych bądź negocjacje ich treści, w celu lepszego zabezpieczenia interesów Klienta.

Opiniowanie umów deweloperskich dla Klientów z poza obszaru Polski:

Zajmujemy się również prowadzeniem negocjacji i analizą umów deweloperskich dla Klientów przebywających poza granicami kraju a zamierzających nabyć nieruchomość położoną w Polsce.

Jeżeli planujecie zakup nieruchomości i chcecie czuć się pewnie, zapraszamy do kontaktu.